Întrebare recomandată | ionnutzzzz a întrebat:

Am o problema cu monitorul. Se vede in ceata si e foarte deranjant pentru ochi. am tot schimbat rezolutiile si mai rau. am instalat si alte drivere si tot asa. Am o placa video Nvidia 610gt. Unitatea e inca in garantie. voi ce ziceti e de la unitate sau monitor?

4 răspunsuri:
| AgathaRo a răspuns:

Seteaza putin contrastul de la monitor, gamma.

| TreiSurori a răspuns:

Nu cumva e din cauza ochilor tai? Incearca un control la ochi.

| Generalul a răspuns:

Vezi sa nu fie de la refresh rate, pune-l la 60-70.

| vatco a răspuns:

Incearca setarile auto pentru monitor.ai un buton pe care scrie auto.2 e posibil ca din driver sa fie pusa o frecventa gresita pentru monitorul tau.incearca fiecare frecventa, 65hz 70hz, etc pana ti se pare mai ok. daca probleme persista e posibil ca monitorul sa fie defect.