| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu Adobe Flash Player (cred) deorece nu pot vizualiza unele siteuri... L-am descarcat si instalat de creca 10000 de ori si tot nu-i pot da de cap. Mi-am schimbat 3 browsere pana acum, respectiv Mozila Firefox (ultima versiune), Internet Explorer(6, 7, 8), Opera(7, 10).crezand ca e din cauza asta dar in zadar. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| YepIsSuspended a răspuns:

Poate te ajut eu pentru ca și eu am avut problema asta...Totul este din cauza virușilor!
Asa ca cauta antivirus free și descarca-l pentru a putea vedea siturile:*

Mult succeshappy

4 răspunsuri:
| blue29 a răspuns:

Nu stiu sigur de ce nu merge dar probabil ai bifat vreo optiune in browser care sa nu permita afisarea elementelor flash. Poate fi si de la antivirus sau alte programe de securitate. Incearca sa instalezi(in cazul in care nu ai facut-o inca) cea mai recenta versiune a plug-in-ului Adobe Flash Player.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu poate fi vina Adobe-ului că nu poți vedea tu unele site-uri.
Pot fi restricționate de provider-ul tău din diverse motive, sau chiar restricționate de firewall-ul care îl ai instalat.
Mai încearcă încă un browser, Google Chrome.

P. S.: Sunt curios cât ți-a luat să-l reinstalezi de o mie de ori (cel puțin o lună, zic eu), și pe lângă asta, după ce l-ai reinstalat de 2-3 ori și ai văzut că tot nu ai parte de rezultate pozitive, tot nu te-ai oprit din a-l reinstala.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu daca o sa mearga dar descarca acest program de pe pagina asta de site, http://www.snapfiles.com/get/winsockxpfix.html. Click pe el si apasa fix, ca nu e nevoie de instalare. Iti sugerez sa-ti inchizi firewallul, chiar si antivirusul inainte de al folosii. De fapt mai bine dezinstaleaza antivirusul cu tot cu firewall, dar daca ai antivirus fara firewall, ca nu stiu cum e bitdefender, atunci dezinstaleaza doar firewall si oprestel pe cel din windows. Ca daca nu dezinstalezi firewall, dupa ce se termina nu o sa-ti mai funcioneze oricum. Programul e facut sa-ti repare conexiunea la internet in caz daca ti-a oprit-o un virus. Apropo dupa ce isi termina treaba si dai restart trebuie sa repui numerele de ip, subinet, gateway si dnsurile din internet protocol (TCP/IP). Poate o sa-ti mearga, pana la urma ce ai de pierdut.

| Cosm1NNN a răspuns:

Am Bit Defender Total Security 2010...licenta 1 an, nu prea cred ca e din cauza lui! Si "nu pot vizualiza unele siteuri" nu inseamna cu nu pot sa le accesez... dar imi arata pagina pe un fond alb, scrisul si imaginile sunt altfel ordonate (aliniat la stanga), mult mai enervant...Nu stiu daca intelegeti dar nu prea pot explica mai bine de atat