| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu hi5: cineva are parola mea si face comentarii in numele meu. Are parola de pe un comp care a fost vandut... Am schimbat parola si tot are acces la contul meu sad Ce pot sa fac? Nu vreau sa renunt la cont. Oare se poate inchide contul pentru o perioada si apoi sa revin la el? Multumesc

Răspuns Câştigător
| Munchkin a răspuns:

Fratilor, n-are niciun keylogger, contul ei a ramas deschis pe computerul ala. Tipu' poate sa intre pentru ca daca e deschis, nu-ti cere nicio parola, deci degeaba a schimbat-o.
Inchide contul ala pentru vreo saptamana, apoi deschide-l la loc. Pentru ca atunci cand o sa vrea sa intre ii va aparea ca, contul e inchis si ii trebuie parola noua ca sa il deschida.

7 răspunsuri:
| Derye a răspuns:

Singura varianta: ai un keylogger in pc.

| Munchkin a răspuns:

Da, inchide-l pentru o perioada, dup-aia deschide-l din nou. Celui care are parola ta ii va trebui noua parola ca redeschida contul, deci nu are ce sa faca.

| Munchkin a răspuns:

N-ai pentru ce. ^^

| autoboy a răspuns:

Daca ai schimbat parola si a mers inseamna ca cel care iti foloseste contul are acelasi PC ca al tau!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai din moment ce ai schimbat parola si el tot o afla pe cea noua, inseamna ca nu iti stie parola numai de la hi5, ci si parola de la adresa de mail pe care ti-ai facut contul. Schimba-ti parola la acel id si apoi cea de hi5 si nu o sa mai ai probleme. Vezi doar sa nu iti fi schimbat si intrebarile alea de siguranta, sa le modifici ca sa fii sigura.
Mai exista si posibilitatea sa fie cineva care foloseste acelasi calculator.
Referitor la primul raspuns: degeaba isi sterge contul o perioada. Crede-ma ca e verificat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu are acelasi pc, am schimbat si parola si degeaba sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc Bluish, in sfarsit cineva care a inteles problema exact. Raman datoare