| MitroAlex94 a întrebat:

Am o problema cu un convector pe gaz tip demrad prometheus.Nu l-am mai folosit de asta primavara si acum, atunci cand schimb de pe flacara de veghe pe o treapta superioara se stinge in maxim 15 secunde.Mentionez faptul ca si iarna trecuta am avut ceva probleme din cauza presiunii de gaz, dar cu o ajustare potrivita din robinet functiona perfect.Acum aceasta metoda nu mai functioneaza si am impresia ca se formeaza un curent prea puternic prin el si de aceea nu ramane flacara aprinsa decat pe pozitia de flacara de veghe.Este o camera cu 4 pereti exeriori si usa este din lemn si s-a cam strambat putin in timp si nu etanseaza chiar foarte bine. Poate fi si aceasta o problema? Astept posibile solutii.

1 răspuns:
| mona a răspuns:

Ar trebui sa i chemi pe cei de la gaz sa verifice sa nu cumva te trezesti ca explodeaza[in cel mai rau caz], am avut si eu convector dar nu am avut problema asta, posibil sa fie cava infundat