| dumitracheboom a întrebat:

Am o problema la pc. Cand vreau sa intru in control panel imi da o eroare " The operation has been cancelled due to recstriction in effect on this computer. Please contact you sistem administrator ". Si acum mi-a disparut control panel. Ce sa fac va rog canditiva nu ziceti direct " reformateaza caluclaotru "

Răspuns Câştigător
| yhsay a răspuns:

confused foarte bizar. Dar restul iti merge cum trebuie? Numai control panel face figuri si se joaca fata 'scunselea? Singura varianta care-mi vine in minte e ca ai un virus, iar un virus in C:\Windows, nu se scoate decat cu formatarea partitiei si reinstalarea Windows-ului sad

2 răspunsuri:
| yhsay a răspuns:

Intrebare : Cand pornesti calculatorul, ai mai multi useri? Daca da, s-ar putea ca userul pe care te loghezi tu sa fie un "guest account" - si din cauza asta, poate avea limitari in anumite privinte, de exemplu nu poti dezinstala programe decat daca le-ai instalat tu pe partitia respectiva, nu poti schimba ora/data etc.

Si scrie si tu frumos ca abia am inteles ultima parte...

| dumitracheboom explică:

Nu am un singur user