| mirel1983 a întrebat:

Am o statie electromures 2x15w, credeti ca ar trebui schimbati condensatorii?

4 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Depinde,este defecta? Se aude cu brum sau bazait in difuzoare fara semnal? Simptomele astea sunt cind cond. sunt terminati.Bafta stiu statiasi merita pastrata mai ales ca are si Vumetrul ca aspect este ok.

| comansorin a răspuns:

La cata munca implica sfatul meu este sa nu te complici ia-ti o chinezaraie care te costa exact cat te-ar costa modificarile, ne mai vorbindde faptul ca suna mult mai bine!

| mirel1983 explică:

Statia am cumparat-o zilele astea, merge perfect, nu sa intervenit asupra ei cu nimic.Dar ma gandeam la condensatorii electrolitici ca ar fi obositi dupa atat timp.

| mirel1983 explică:

Daca i-as modifica curentul transformatorului de la 15V la 20v credeti ca ar da mai bine in difuzoare?