| silvia_6803 a întrebat:

Am observat mai nou acum la facebook ca poti posta o fotografie publica dar nu iti pot da like sau comenta doar persoanele pe care le ai la prieteni.Cei pe care nu ii ai la prieteni pot vedea fotografia deoarece este publica dar nu pot comenta sau da like.Cum pot face si eu sa imi apara asa?

Răspuns Câştigător
| TreiSurori a răspuns:

Normal daca ai profilul privat dar pozele sunt publice pe cei care nu ii ai la prieteni apare la comentarii alb si nu pot da like dar pot vedea poza.
2.Cand postezi o poza, sub descriere (dupa ce dai edit) apar 3 sau 4 optiuni. public, private, friends etc.