| Alexarrru a întrebat:

Am pierdut o fotografie la diploma de bacalaureat, daca o declar nula dar urmeaza sa ma angajez imediat ce se intampla? Adica banuiesc ca pot sa-mi dea o copie legalizata ca sa ma angajez, dar am si diploma ca am terminat cele 12 clase acolo nici nu am poza ca nici nu avea unde s-o puna, deci cred ca cu una din ele tot ar merge.

4 răspunsuri:
| anonim3248 a răspuns:

Când te angajezi nu îți trebuie diploma în original decât să o vadă angajatorul că ai bac, lași o copie xerox și îți face angajarea.

| anonim3248 a răspuns (pentru anonim3248):

Pe angajator îl interesează să ai liceu și bac, nu îl interesează cum arată diploma ta că tu ai bacul și poți aduce altă diplomă.

| Wrestling5543431 a răspuns (pentru anonim3248):

Pai la stat ma angajez, ce daca am pierdut poza gata nu ma mai baga doar pentru o poza? e absurd.

| anonim3248 a răspuns (pentru Wrestling5543431):

La stat trebuie să fie actele în regulă.