| 4evergentleman a întrebat:

Am primit 600 de euro prin western din Olanda și vad că mi-au luat comision 35 de euro, am primit 565 doar, mi se pare foarte mult,tipă de la amanet spunea că e în funcție de țară, dar mi se pare exagerat 35 de euro! E normal să ia atâta!?
Scuzati-ma dar nu sunt eu cu update-ul la zi cu comisioanele astea, am destule pe cap.
Acord funda și voturi happy

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hoți si nenorociti ăstia de la bănci

| 4evergentleman explică (pentru anonim_4396):

sad pai ăștia ne conduc și cei ce detin cele mai mari și importante bănci, dar e o bătaie de joc, nu suntem destul bătuți de soartă mai ne și jecmăneste pe fata. 20 hai, dar 35 e prea mult, nici nu e de mirare de ce a crescut rata sinuciderilor, suntem subjugati și sclavi, cobai și nu putem face nimic

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru 4evergentleman):

Cel mai bine ia un extras de cont si vezi de ce ti au pus comision asa mare western union apartine de reifeissenbanck, daca fetele alea nu iti pot explica motivul, spune-le ca te vei adresa directoarei băncii respective sa solutioneze ea situatia, daca nu va merge nici asa ar trebui sa le faci o plîngere la protectia consumatorului cred, oricum un avocat specializat pe legi stie cum poti obtine restul de bani care ti au fost trimisi, nu este normal sa fi furat, dar fara extras de cont nu poti face nimic, mergi maine dimineata la banca de unde ai scos banii si roaga i sa-ti dea un extras de cont, si intreaba i de ce ti au retras 35 de euro din bani.

| 4evergentleman explică (pentru CristiDinBucuresti):

E un amanet care deține western. A zis că în funcție de țară, nu știu dacă am fost furat dar mi se pare mult

| 4evergentleman explică (pentru CristiDinBucuresti):

Aia din Olanda au perceput comision de 35 de euro, nu știu de unde ia trimis, credeam că ai noștri sunt cu hotia, cine știe de unde ia trimis, poate e normal să ia atâta cine știe?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru 4evergentleman):

Tu trebuia sa optezi sa primesti banii prin bancă nu prin amanet, acum nu poti sa i tragi la raspundere pe astia de la amanet ca ei nu au cum sa iti dea extras de cont, sigur aici in țara s-a intamplat hotia nu in Olanda, ăia sunt cinstiti, românii sunt țepari, trebuia sa faci totul prin banca si nu aveai probleme

| 4evergentleman explică (pentru CristiDinBucuresti):

In Olanda s-a întâmplat.că m-am uitat la foaia aia cu primite bani și de la ei a tras 35 de euro. Cred că a crescut comisionul că m-am uitat la conversații și în anii trecuți percepea mai puțin comision la suma cutare. M-am uitat la foaia trimisa de o ruda și de la ei a luat 35 de euro! Scrie pe foaia aia de primire bani, chitanță ce o fi transfer vergoeding 35, 00 atât a luat comisionul aia de unde a trimis ruda, și la total scrie 600 adică cat a pus!

| 4evergentleman explică (pentru CristiDinBucuresti):

Cum ne ard ăștia la prețurile de la alimente,facturi, taxe de când razboiul așa ne arde și la comisionul Western Union, se măreste comisionul de la an la an, mai ales la sume mai mari! M-am uitat la foaia aia și de la ei este, comisionul e în funcție de țară!
Nu mă știu eu cu de astea sunt cam stat prin casa neiesit in lumehee hee

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru 4evergentleman):

De la care ei este de la Olandezi sau de la amanetul din românia?

| 4evergentleman explică (pentru CristiDinBucuresti):

De la olandezi happy
Nu face amanetul ăla din Romania așa ceva că mereu am scos bani de la ei, ei cu telefoane și alte gadgeturi sunt hoțomani că îți dă pe ele prea puțin și ei le vând mai scump! Dar vând telefoane perfect funcționale și la preturi decente, merita sa cumperi nu sa vinzi

| DovleacTurbat a răspuns:

Fa ți un revolut, eu cel mai mult, am trimis Intr un singur transfer 2 mii către BRD, iar comisionul a fost 0.

| 4evergentleman explică (pentru DovleacTurbat):

Foarte tare! M-au ars ăștia de 35 de euro sad