| uNu_2249 a întrebat:

Am primit de curand un laptop(un pockard bell din spania)
Problema este ca nu stiu sa schimb din limba spaniola in limba romana sau macar engleza...am gasit diferite tutoriale, dar erau de schimbat din engleza in romana, si cu toata staruinta nu am reusit sa modific limba
Am windows 7, dau 2-3 funde pe putin celui care ma ajuta

4 răspunsuri:
| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Se face doar prin reinstalare de windows nu este ca le telefon sa schimbi limba.

| uNu_2249 explică (pentru Ucigasuldeprostie):

Nu e adevarat...eu am gasit diferite tutoriale pe net dar la mine e mai greu deoarece nu imi apare ceva ca in acele tutoriale...

| Ucigasuldeprostie a răspuns (pentru uNu_2249):

Pai tocmai ca windowsul tau suporta doar o limba. Sunt windowsuri speciale care suporta mai multe limbi dar ce ai tu instalat este o versiune single language. Gandeste-te ca windowsul ( cel putin cel xp ) are aproximativ 15000 de fisiere. Nu e asa simplu sa ai un windows care sa suporte enjpe mii de limbi deoarece ar fi foarte mare ca si volum.