| lMikyI a întrebat:

Am nevoie de puțin ajutor, am Windows 8 pe laptop acesta fiind achiziționat din Spania este in spaniola, am reușit sa ii modific limba in româna, dar nu prea imi place pentru ca este jumătate româna jumătate spaniola, in fine, am încercat sa îl fac in engleză, am dat sa se instaleze pachetul si dupa prima etapa de instalare imi da eroare. De ce? Ce ar trebui sa fac?
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Când ai cumpărat laptopul aveai Windows 8 instalat pe el? Adică, e original sau piratat?
E problema cu update-urile, așa văd.
Șterge dosarul SoftwareDistribution din C:\Windows apoi mergi la Start, cauți services, îl rulezi, ți se deschide apoi o fereastră, cauți Windows Updates și dai restart la serviciu.
Apoi, redescarci update-urile
Dacă Windows-ul nu e original ai grijă la update-urile KB2792009, KB2790920, KB2788350 și KB2785094, odată ce sunt instalate nu mai merge fără licență.

Poți reseta perioada de trial a Windows-ului, dacă nu e original poți proceda astfel (asta, dacă vrei să beneficiezi de toate update-urile în continuare):

Folosește combinația de taste Windows (aflată între CTRL și ALT) + R, se va deschide o fereastră, scrii REGEDIT şi dai enter apoi mergi până la
HKEY_LOCAL_MACHINE/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Setup/OOBE, localizezi MediaBootInstall și setezi valoarea 0.
Apoi, deschizi CMD (Windows+R> scrii CMD) şi scrii SLMGR /REARM.

Dacă ai licență, atunci nici nu se pune problema de reset.

7 răspunsuri:
| DDCC a răspuns:

Salut!
Ce eroare?
Ai instalat update-urile pentru Windows?
Vezi aici-> http://goo.gl/bNlTJ
Sau, zi eroarea, fă un Print Screen și încarcă imaginea aici-> http://imgur.com/

| lMikyI explică (pentru DDCC):

Am pus-o pe site...http://imgur.com/XDYI75F

| lMikyI explică (pentru DDCC):

Windows-ul este original... Deci fac doar asta " Șterge dosarul SoftwareDistribution din C:\Windows apoi mergi la Start, cauți services, îl rulezi, ți se deschide apoi o fereastră, cauți Windows Updates și dai restart la serviciu.
Apoi, redescarci update-urile"?

| DDCC a răspuns (pentru lMikyI):

Da.

| lMikyI explică (pentru DDCC):

Bun. Merci mult.

| DDCC a răspuns (pentru lMikyI):

Cu plăcere, revezi și primul link în caz că nu merge.

| DDCC a răspuns (pentru lMikyI):

Când ai cumpărat laptopul aveai Windows 8 instalat pe el? Adică, e original sau piratat?
E problema cu update-urile, așa văd.
Șterge dosarul SoftwareDistribution din C:\Windows apoi mergi la Start, cauți services, îl rulezi, ți se deschide apoi o fereastră, cauți Windows Updates și dai restart la serviciu.
Apoi, redescarci update-urile
Dacă Windows-ul nu e original ai grijă la update-urile KB2792009, KB2790920, KB2788350 și KB2785094, odată ce sunt instalate nu mai merge fără licență.

Poți reseta perioada de trial a Windows-ului, dacă nu e original poți proceda astfel (asta, dacă vrei să beneficiezi de toate update-urile în continuare):

Folosește combinația de taste Windows (aflată între CTRL și ALT) + R, se va deschide o fereastră, scrii REGEDIT şi dai enter apoi mergi până la
HKEY_LOCAL_MACHINE/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Setup/OOBE, localizezi MediaBootInstall și setezi valoarea 0.
Apoi, deschizi CMD (Windows+R> scrii CMD) şi scrii SLMGR /REARM.

Dacă ai licență, atunci nici nu se pune problema de reset.

| eMKa a răspuns:

Reinstalează-ţi Windows-ul, dar de data asta dă-l din prima în Engleză şi totul ar trebui să fie ok!