| Brigitta a întrebat:

Am primit in posta un plic mare albastru de la Reader`s Digest, cum ca s-a trimis ceva foi din plic, cu datele mele, inapoi si particip la tombola extraordinara bla bla bla.
Stiti despre ce-i vorba? Si ce e de fapt?

Răspuns Câştigător
| elena a răspuns:

Doamne fereste, rupe si arunca tot. M-am pacalit si eu, sunt niste mincinosi, isi vand produsele, care nu sunt deloc ieftine, chipurile ca ai castigat la o tombola, intri in finala, imi este si sila sa-ti scriu cate minciuni au scornit ca sa pacaleasca omul nevoias.
Eu ca omul credul am incercat o data, de doua ori, de trei ori pana cand cei din casa mi-au spus ca inca nu m-am lamurit de smecheriile lor? Am cumparat "Mari enigme ale trecutului", "Descoperiti minunile lumii", CD_uri "Craciunul peste ani-Colinde"(care sunt foarte urate, le-am ascultat doar o data, colindele noastre nu se compara sub nicio forma cu altele straine), "Hiturile secoluluiXX", ba la un moment dat mi-au trimis o carte fara sa o cer, am mers la oficiul postal si am spus sa o returneze ca eu nu am cerut asa ceva, pana s-au lamurir ca eu nu am ridicat acea carte vai si amar ce-am patit de la ei, doar cand i-am amenintat au incetat corespondenta cu mine. Sunt carti in librarii cate vrei, sa-si faca vanzarea prin aceste institutii...

13 răspunsuri:
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Sincera sa fiu, mi se pare a fi apa de ploaie. Si eu am primit de foarte multe ori.

| BUBULINA a răspuns:

Dragi TPU ce poate sa faca cu datele ei?
helooo lamuriti-ma si pe mine

| selef a răspuns:

Ai grija daca le raspunzi multa vreme nu mai scapi de ei.

| Brigitta explică:

Nu mi-au cerut nimica sa cumpar, doar sa trimit ceva foi din plic inapoi la ei.

| bibitza a răspuns:

Prietenul meu a trimis inapoi foile acelea si i-au trimis o carte ''descoperirile lumii'' fara sa o plateasca.este foarte interesanta cartea.in kontinuare nu a mai trimis nimic la ei ca stiu ca a mai primit o data un plic din acela faimos...

| Stefff a răspuns:

Prostii:-J. Daca trimiti numai o singura data iti trimit si ei toata ziua foi din aleaworried.

| urbanghost a răspuns:

E teapa, sa nu le dai nimic, mai stiu pe cineva care a patit-o.

| mamidvd a răspuns:

Si eu am participat o data si gata.
Foarte multe hartii, foarte mult timp pierdut

| jane_5414 a răspuns:

Da este o mare pacaleala.

| DAVID_8154 a răspuns:

Este vrajeala pe fata nu stiu ce sa mai faca sa prosteasca lumea ai grija

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
O mare pacaleala, asta este.
Si eu m-am trezit cu asa ceva si directia tomberon au luat materialele lor de publicitate nejustificata.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o minciuna.Am mai primit si noi scrisori de acest gen.Nu le raspunde abolut nimic.Si,daca insista, trimite-le o scrisoare prin care le sugerezi sa-si vada de treaba.Doamne fereste! Pot sa-ti foloseasca datele in alte scopuri, iar tu sa te trezesti cu cine stie ce surprize(desigur- neplacute). Ai grija!
Ai facut foarte bine ca ne-ai intrebat.Asa sa faci ori de cate ori ai o nelamurire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu citesti cu MARE atentie absolut tot ce scrie in foile alea?
In general, trebuie sa comanzi ceva de la ei si asa participi la tombola. Oricum, eu am vazut carti frumoase si interesante la ei, chiar daca sunt foarte scumpe.