| sabin1999 a întrebat:

Am reinstalat windowsul si nu stiu cum sa imi instlez driverul de sunet. am testat boxele si merg dar nu stiu cum sa instalex driverul de sunet.plz autatima dau funda

2 răspunsuri:
| brandiburu a răspuns:

1. Placa de sunet este incorporata in placa de baza? Daca da, cauta CD-ul / DVD-ul cu drivere/programe pe care l-ai primit odata cu placa de baza. Ai acolo tot ce iti trebuie.
2. Placa de sunet este separata? Cauta modelul pe site-ul producatorului, cauta driverele scoase si verifica daca sunt compatibile pentru Windows 7.
S-ar putea sa patesti o chestie nasoala: sa ai o placa de sunet care sa fie suficienta pentru ce-ti trebuie dar care sa n-aiba drivere oficiale pentru Win 7. Eu am patit asta cu un Creative SoundBlaster nu mai retin exact de care. Am gasit, cu greu, o versiune pe Google, facuta de niste baieti destepti, care merge ceas. Producatorul ma obliga, fie sa ma intorc la Xp (ceea ce n-as mai face vreodata), fie sa iau o placa mai scumpa.

Distractie placuta.

| A_7260 a răspuns:

Cand ai cumparat pc ti-a dat o cutie si in ea are niste cd-uri trebuie sa fie un cd pentru sunetwinking