| zagron123 a întrebat:

de cand mi-am reinstalat windowsul, nu mai imi merge sunetul. Prima oara am crezut ca boxele sunt stricate, dar ele merg, deorece fac contacul acela la pornire, + am incercat si cu alte boxe si tot nu merge. Tin sa sustin ca este de vina calculatorul, dar nu stiu ce, oare placa de sunet? Daca aceasta este problema, va rog dati-mi un link de download bun, pentru o placa de sunet, pentru a putea asculta muzica. Dau funda, va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Totul e funcțional, mai puțin driver-ul pentru placa audio, care ceva îmi spune că nu l-ai instalat, sau ai confiundat Wingozu cu GNU Linux, unde ai totul gata instalat, inclusiv drivere și programe de uz general.Succes și dacă ai instalat driver-ul și tot nimic atunci e de la placa audio ceva(în cazul ăsta dacă e offboard scapi ieftin, dacă on board etunci trebuie schimabtă placa de bază complet), dar asta nu se poate descărca(nu ai cum să descarci o placa audio, că încă nu suntem așa evoluați încât să putem teleporta via internet componente hardware(deși ar fi tare chestia)). Succes

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Probabil că ai formatat hardul când ai reinstalat Windows-ul şi ai "pierdut" driver-ul plăcii de sunet!

Ai nevoie să şti exact ce tip de placă de sunet ai şi să-i găseşti driver-ul pe NET şi să o instalezi!

Dacă nu şti ce placă de sunet ai, atunci descarcă ( de pe net ) EVEREST Ultimate Edition sau Aida32 şi ele îţi vor arăta ( după ce le instalezi )...

| zagron123 explică (pentru bursuc001):

Un id de messenger mi-ai putea lasa? Pentru imi da programul, l-am avut inainte de reformatare, dar nu m-am uitat sincer ce placa de sunet am, ma refer la Everest Ultimate Edition. Mersi!

| Gamerita a răspuns:

Nu sunt stricate boxele..si eu cand mi.am redownloadat windows`u asa am crezut.dar e din.pc ca sa zic asa..ca fiecare calculator are ..stii tu..programu ala special pentru boxe unde schimbi tu volumul pentru melodiile jazz rock etc..si dupa parerea mea placa nu prea are nici.o legaturawinkingsi nu te increde in download`urile astea dp net. ca nu`s bune happy. bft

| zagron123 explică (pentru Gamerita):

Pai, le scanez cu virus total sa ma asigur ca nu sunt virusate.

| Mariussss14 a răspuns:

Ma-config.com aici gasesti tot ce iti trebuie