| Caracteromule a întrebat:

Am si eu o intrebare:

Cum pot schimba parola la yahoo daca eu stiu parola veche, am incercat sa dau acolo unde zice ca am uitat-o, dar nu-mi da voie sa rasp la intrebarile secrete! deci cum as putea, nici prin adresa alternativa nu se poate!

Răspuns Câştigător
| Andruşcă a răspuns:

Intrii pe http://mail.yahoo.com/ si te loghezi normal. Te duci sus in stanga unde scrie "Hi, [numele_tau]", dai click si selectezi "Account Info". O sa-ti ceara din nou parola(aia de acum) pentru siguranta. Acum selectezi "Change your password". La "Current passsword" pui parola de acum si la "New Password" si "Re-type New Password" bagi parola noua. Acum dai "Save" si gata, ai schimbat parola.

Ca sa-ti schimbi intrebarile de siguranta dai pe "Update password reset-info".

3 răspunsuri:
| SokarDax a răspuns:

Simplu te loghezi normal pe mess apoi sus in stanga scrie messenger apoi dai MY acount info scrii inco data pass si apare un meniu cauti change password dai scrii parola curenta apoi paia noua succes funda?

| deea_3819 a răspuns:

Poti descarca un program pe net de schimbat parole funda?