| khakhalhikha a întrebat:

Am si eu o intrebare daca tatal meu (virgil) cu tatal lui varamea (lili) sunt frati si mama ei (nicoleta ) cu mama lui varamea (lili) sun surori ce grad de rudeni ar fi intre mine si (ioana) adica fata lui nicoleta?

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Sunteti copii a doi frati --- ca urmare, sunteti veri de gradul 1(http://ro.wikipedia.org/wiki/V%C4%83r)

| Mikasa707 a răspuns:

Pai, verisori de gradul 1!

| khakhalhikha explică:

Nu cred ca ati inteles intrebarea deci tatal meu cu tatal lui varamea sunt frati si mama ei cu mama lui varamea sunt surori deci ce as fi eu cu ea nu cu varamea