| JenniferJannet a întrebat:

Am si eu o intrebare.Eurespal e bun pentru durerile de cap? puteti sa-mi spuneti repede va roog. FuNDA

Răspuns Câştigător
| YunaFFX a răspuns:

Din ce am gasit aici http://www.medipedia.ro/......80-mg.aspx Eurespal este pentru tuse, in nici un caz pentru dureri de cap. Iti recomand Nurofen Forte, e cel mai bun pentru asa ceva. Sper sa te ajute.

6 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Eurespalul il iei pentru tuse, nu pentru dureri de cap.

| EmaS a răspuns:

Nu cred. Utilizat în tratamentul simptomelor funcţionale: tuse şi expectoraţie din cursul bronhopneumopatiilor.
Acest tratament nu trebuie să întârzie administrarea tratamentului antibiotic, dacă acesta este necesar.

| dracidus a răspuns:

Eurespal nu e bun pentru durerile de cap. Eurespal este un medicament care se foloseste pentru incurajarea procesului de tuse, pentru eliminarea microbilor din gat.

Cele mai bune produse pentru durerea de cap sunt cele din categoria aminofenol-urilor si para-aminofenol-urilor. Adica, de tipul paracetamol... parasinus... panadol.

| unicka a răspuns:

Eurespalul este un antiinflamator care actioneaza la nivelul aparatului respirator, normalizeaza functia glandelor mucoase, reduce tusea si elibereaza bronhiile, in concluzie este utilizat in cazul bronhopneumopatiilor nu cred ca este bun pentru durerile de cap, de ce nu incerci Paduden, Solphadine etc., multa sanatate!

| OanaKT a răspuns:

Da.este bun. dupa ce ei o pastila.nu trec imediat durerile.dar te simti mult mai linistita.pe cuvint

| Spider_3085 a răspuns:

Nu este bun