| Fernando9Torres a întrebat:

Am și eu o întrebare legata de Facebook (da, mai exista și întrebări din astea)... Știți când întări pe profilul unui personale (celebrități sau nu) apare acolo "urmărit/ă de X persoane (pe contul personal, nu pagina)bun, întrebarea mea este. Cum de le apare așa? Adică, au ceva setări sau?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, apare singura cand esti urmarit/a de multe persoane.

| Fernando9Torres explică (pentru anonim_4396):

Pai când te împrietenești cu cineva, automat îi dai și follow, nu?

| floresdemayo a răspuns (pentru Fernando9Torres):

Ceea ce soliciți tu, nu are legătură cu acei urmăritori care apar automat când aprobi/trimiți o cerere de prietenie.

Dacă vrei să îți activezi funcția "Urmăritori", faci acești pași:

Setări→ Postări publice→ Cine mă poate urmări→ alegi: Public

Mai multe detalii găsești și aici:
https://imgur.com/a/2GmHN

PS. Persoanele care îți trimit "Friend Request" vor completa și ei numărul de "urmăritori", până le aprobi cererea de prietenie.

| Fernando9Torres explică (pentru floresdemayo):

Deci trebuie sa îmi scot profilul de pe "privat" și să-l pun pe "public"?

| floresdemayo a răspuns (pentru Fernando9Torres):

Exact. Urmezi exact pașii pe care ți i-am spus mai sus, iar dacă mai ai un cont poți verifica de pe acesta dacă s-a activat butonul "Follow (Urmărește)"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa apara si la tine asa, atunci la tine in profil imediat dupa ce ai accesat profilul, vezi ca apare "editaza detaliile". Acolo iti poti evidentia in profil de ex orasul natal sau orasul actual, luna si anul in care s-a creat contul sau urmaritorii.