| cristi_1959 a întrebat:

Am si eu o nelamurire, vreau sa trimit un pachet cu niste cd-uri la cineva in provincie cu niste programe, iar la randul sau cealalta persoana trebuie sa-mi trimita un alt pachet si vreau sa trimit prin posta cu ramburs princurier nu vreau ca nu prea stau acasa si prin posta as putea sa mai aman o zii doua pana sa ridic pachetul.problema mea ar fi urmatoare:pot trimite prin posta ramburs si sa cer un alt colet?

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vrei să faci schimb de "marfă".
Timp de 10 zile coletul stă la destinație (2 zile la poșta de care aparți sau unde ai făcut opțiunea de primire și încă 8 zile la magazia poștei centrale de la tine din localitate) apoi este trimis retur la expeditor în situația în care nu a fost ridicat de destinatar.
Pa, pa.

| CM7YRE a răspuns:

Nu cred ca este posibil asa ceva tongue, mai bine va trimiteti amandoi pachetele normal tongue