| 123andrei a întrebat:

Pot sa trimit un colet prin posta daca am 15 ani? ...si inca ceva daca cineva imi trimite un colet cu ramburs adica sa platesc aici chiar daca nu trebuie sa trimita cu ramburs pot sa il reintorc fara sa platesc sume mari? PRIMA INTREBARE NU ARE LEGATURA CU A DOUA...

Răspuns Câştigător
| angel74dm a răspuns:

La prima întrebare răspunsul e da, pentru că ai nevoie doar de buletin...
Întrebarea a doua nu prea o înţeleg... Dacă ţi-l trimite cu ramburs trebuie să plăteşti aici, aia înseamnă ramburs - achitare la sosirea coletului. Dacă se reîntoarce înapoi nu trebuie să plăteşti nimic, pur şi simplu nu-l ridici şi atunci se reîntoarce la destinatar după 14 zile...

3 răspunsuri:
| Pufoshenia a răspuns:

Buna.Da poti.Pa, pa

Da, poti trimite colet indiferent de varsta.
Daca iti trimite cineva un colet prin posta, il poti refuza, fara sa platesti.

| 123andrei explică:

Mersi fain