| suiramikkk a întrebat:

Am si eu o problema cu routerul de acasa, deci, cablul de la net bagat direct in laptop merge fara nici o problema, dar cand il bag in router pe wifi nu mai merge, imi apare semnul exclamarii jos cu limited acces, am incercat cateva metode de pe net (cea cu network sharing center, debifarea optiunii cu save power) si degeaba, altele nu prea mai stiu, ma poate ajuta cineva cu alte metode?
PS: Daca conteaza, windowsul este 8.1

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui daca ai facut configurarea router-ului.
Daca nu ai facut-o atunci trebuie s-o faci, cum se face gasesti in brosura sau CD primite la cumpararea router-ului. Daca nu le ai cauta pe internet site-ul producatorului router-ului si gasesti pasii privind configurarea.

| suiramikkk explică (pentru Ioandelasal):

A fost facuta configurarea, am incercat N metode de la comenzi in cmd pana la bifat si debifat ogramada de cacaturi din network sharing center pe acolo, tot nu-i dau de cap, dintr-o data a inceput sa apara aia cu limited fara sa-i fac nimic, pur si simplu stateam in pat si s-a dus

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuiesc facute setări atit la router cit si la laptop, setarile constau in: Username si parole.

| anonimg a răspuns:

Routerul este defect. Du-l la service pentru verificari. Sau testeaza-l la un prieten.

| suiramikkk explică (pentru anonimg):

Nu este defect, am incercat si alt router si la fel face, problema e din laptop de undeva...

| ungureanu1987 a răspuns:

Eu zic sa faci un restart și instalarea din nou la router

| suiramikkk explică (pentru ungureanu1987):

Asta am incercat acum. degeaba