| suiramikkk a întrebat:

Salut, am si eu o problema cu un router tp link, deci a inceput acum 2 saptamani sa-mi arate deodata limited acces, adica semnul ala exclamarii jos si fara sa mearga netul, de atunci am incercat N metode, am luat un router similar si l-am configurat iar aceeasi problema (ATENTIE: L-AM CONFIGURAT PE 2 LAPTOPURI, NU PE ACELASI).
De la ce naiba poate fi? Deci sa va mai zic odata poate nu ati inteles, router tp link al meu nu merge, am luat routerul varului meu, acelasi model si l-am configurat iar de la mine si tot nu merge. (avem acelasi internet, la el merge, dar sta la 2 blocuri de mine)
are cineva vreo solutie? ca innebunesc

Răspuns Câştigător
| Neagu_Ionut_1996 a răspuns:

Suna la firma de la care ai netu si zii ce are ca si eu am avut o problema similara

| suiramikkk explică (pentru Neagu_Ionut_1996):

Si au venit si ti-au rezolvat ei?

| Neagu_Ionut_1996 a răspuns (pentru suiramikkk):

Da,au rezolvat ei.au schimbat o mufa veche ce nu mai functiona si s-a rezolvat problema

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uită-te pe Network and Sharing Center și vezi ce zice acolo în primul rând. Nu cumva trebuie să te autentifici să-ți meargă netul? In cazul ăsta ai configurat routerul să se autentifice?

| Deliiiia a răspuns:

Pune-ti cablul de la net in laptop si vezi daca merge. Daca nu merge, inseamna ca e de la compania care iti furnizeaza internet si trebuie sa ii contactezi.

| Pavlov_Manu_1990 a răspuns:

Cumparati un ruter netis acestea nu dau erori

| suiramikkk explică:

PS: Am incercat si la un vecin pe cablul lui de net ca poate era *** al meu, aceeasi problema, limited acces, merge doar cu cablul de net bagat direct in laptop.