| pagardel a întrebat:

Am sters acu vreo 6 luni niste poze din calculator stie careva daca le pot recupera si ce program sa folosesc am incercat mai multe dar nici unu n-a fost de folost a gasit doar cateva dar nu acelea care ma interesau am windows xp sp3 ma puteti ajuta va rog frumos sunt foarte importante dau fundita big grin

Răspuns Câştigător
| Energyboy a răspuns:

Porneste Recuva->Selectezi clasa de fisier care vrei sa o caute in cazul tau ''picture''-> selectezi zona unde erau salvate anterior->apoi bifezi ''Enable Deep Scane''-> Start->Dupa ce s-a terminat scanare dai click pe Switch to advanced mode-> Apoi cauti pozele dupa format scrii acolo.Sau dupa numele pozei daca il mai stii.
Cand selectezi zona unde erau pozele poti alege '' i'm not sure '' sau poti alege cu exactitate locul unde erau apasand ultima bifa apoi cu browse alege zona.La final cand cauti pozele alege toate campurile unde crezi ca sunt ele.Cand le cauti dupa format scrii acolo.jpg.png.gif. jpeg etc (Scrii numai una din aceestea si daca gaseste e bine daca nu gaseste stergi prima si o scrii pe urmatoarea la zone de browse de la switch to advanced mode)Bafta.

6 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Cinstit?
Slabe sanse, deoarece spatiul unde a fost stocate acele fisiere cu poze ale tale, in urma stergerii lor a fost cedat xp ului ce sigur a scris-rescris acolo informatie etc.Incearca insa.
Sarbatori fericite!

| Energyboy a răspuns:

Daca nu ai reformatat calculatorul poti sa le recuperezi ai nevoie numai de programul Recuva.E free si cu el poti sa iti recuperezi pozele.Trebuie numia sa stii unde erau salvate.De exemplu in my computer, documents,... Bafta!

| pagardel explică (pentru Energyboy):

Am incercat cu recuva nu le gaseste nu inteleg de ce sad

| pagardel explică (pentru Energyboy):

Am incercat cu recuva scaneaza el apoi zice ca gasit vreo 16 mii si cand termina nu apar nici una acolo unde ar trebui sa apara si trebuie sa dau pe swich to advanced mod si trebuie sa scanez iar acolo apoi apar doar cateva din 16 mii doar vreo 30 stii cumva ce are?

| Energyboy a răspuns:

Am sa iti fac un minitutorial si iti spun exact cum se cheama fisierele. Apropo tu ce windows ai sau sistem de operare?

| Energyboy a răspuns:

Daca nu ai inteles iti dau un tutorial video in romana.
http://www.videotutorial.ro/? p=400