| P3TR3 a întrebat:

Am o problema mare, mare de tot.
De cateva luni nu am mai reinstalat windows-ul pentru ca am vazut ca ma descurc bine cu acesta (Nu prea e cunoscut, windows deluxe 2010 dar cred ca e vista pentru ca atunci cand deschid "Start" imi arata in stanga "Windows Vista TM"
In fine,asta ca asta, dar am o problema : Nu prea folosesc antivirus si cred ca am ceva in pc pentru ca TOATE DOWNLOAD-URILE SE OPRESC LA 99%!
Din ce cauza? :O
S-a sters si Flash Player si driverele cred ca s-au sters ca nu mai am nici sunet la pc.
Cred ca am nevoie de un antivirus ceva,ma puteti ajuta sa-mi dau unul pe messenger, sau orice alt program care ma poate ajuta sa il fac la loc sau macar care ma ajuta sa pot descarca din nou ca le rezolv eu atunci
PLEASE ADD : petre_puiu
MULTUMESC ANTICIPAT!

Răspuns Câştigător
| Adryan17 a răspuns:

Incerc sa te ajut eu. ne vedem pe mess

| P3TR3 explică (pentru Adryan17):

Ms mult Ady...
Apropo pentru toti negativistii astia...DOAR AM INTRAT PE MESS...si in cateva minute mi-a dat niste antivirusuri si atata tot, cel mai de folos ajutor asta am vrutwinking

| Adryan17 a răspuns (pentru P3TR3):

Cu multa placere, cand mai ai nevoie de ajutor, buzz.

7 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

"Nu prea folosesc antivirus"... misto asta! Iti dorim succes!

PS: Din cauza unora ca voi au hackerii succes! Citeste pe net si vezi in ce se poate transforma un calculator neprotejat si repercursiunile care decurg de aici!

| horia2012 a răspuns:

Nu ai cum sa fi ajutat pentru ca windows-ul tau e un XP modificat cu tema, iconite de vista. Cauta drivere dupa placa ta de baza, pentru XP. Daca nu reusesti ori reinstalezi acelasi Windows Delux, ori instalezi unul original
XP SP3.

| miTzuliK93 a răspuns:

Ok, nu vreau sa te sperii, dar trebuie sa iti zi: problema asta a 'omorat' internetul. Face parte din categoria celora care nu au fost niciodata rezolvate printr-un anumit FIX anume. Eu as sti o metoda, care a dat roade in cel putin 1 din 3 incercari. M-a cam batut pe unde m-a prins treaba asta cu downloadul la 99%.

- restart la PC
- booteaza in Safe Mode with Networking
- intra pe un cont care sa nu fie admin
- intra aici: http://www.combofix.org/download.php si descarca ComboFIX
- ruleaza-l! la final o sa-ti apara un log (un fisier Notepad) cu ceea ce a sters programelul in timpul scanarii
- restart la PC si vezi daca iti functioneaza

De cele mai multe ori am reusit sa rezolv problema asta prin metoda primitiva, reinstalarea windowsului. Ti-as mai putea spune ca doar o singura data mi-a mai reusit si prin scanare cu CCleaner si MalwaBytes, tot descarcate prin Safe Mode with Networking. Tot acolo am facut si scanarea si stergerea.

| valentin75 a răspuns:

Salut! Sfatul meu e sa-ti instalezi un win original, nemodificat. Ai instalat in computer o "bomba", nu ai nici un avantaj. Ia de pe net hirens boot cd, intri pe cd si formatezi hardul, inainte de a face asta trebuie sa scoti cablul de la net, scoate bateria de la bios, memoriile si placa video timp de 20 de min; dupa montarea acestora intri in bios si setezi data si ora, verifici sa fie master si slave hardul si dvd-ul, treci first boot dvd-ul, restart si instalezi sistemul de operare. Nu te conecta la internet pana nu ai terminat instalarea si ai si un antivirus si firewall instalat, drivere si restul. Era bun si un Registry Mechanic pentru windows ca sa poti salva si restaura registrii pana sa intri pe net. Bafta!

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Start - accesories - System tools - System Restore
De acolo, daca era activat, ii dai restore la o data mai veche. Daca nu era activat, cel mai bine e sa reinstalezi tot.