| thewolf_6731 a întrebat:

Am sters de pe desktop un fisier iar cand redeschid calculatorul acesta apare la loc, cum fac sa nu mai apara?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai sters doar icon-ul de pe display, ca sa nu-ti mai apara trebuie sters fisierul din calculator, daca nu mai ai nevoie de el. Te duci pe el, dai clic dreapta si delete. Daca ai nevoie trebuie sa-l ascunzi. Numai bine!

8 răspunsuri:
| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Depinde si ce fisier. Daca e un fisier cu inregistrarile de la vreo scanare de antivirus inseamna ca va tot aparea dupa cand il aprinzi pentru ca atunci se lanseaza si antivirusul. Zi cum se numeste acel fisier.

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Pana la urma o sa se umple partitia si n-o sa stii de ce.

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

@thewolf Chiar si-asa nu trebuia sa il ascunzi. si eu aveam aceiasi problema inainte,care acum mi-am amintit de ea. Daca nu ai un folder pe desktop faci unul nou,apoi intri in el dai la subfolders alegi desktop iar de acolo dai click pe fisierul care nu se sterge si dai delete. Daca chiar nu merge si asta, mergi la fisierul de pe desktop dai click dreapta apoi alegi Properties/Proprietati apoi Security bifezi Full Control iar la ssharing bifezi userul pe care esti logat pe pc, dai save si ok apoi il poti sterge. Data viitoare poate iti va fi de folos. Noapte bunawinking

| AyLLin a răspuns:

Incearca sa elimini programul facand asa:start, control panel, add or remove programs, si apoi apesi pe remove sau eliminare.si asa elimini din sistem programul care te supara.

| andreetgv a răspuns:

Trebuie sa intri in Recycle Bin(cosul de gunoi), dai clip dreapta pe fisierul sters de tine de pe desktop si mai dai odata DELETE, iar acesta va si sters definitiv din memoria calculatorului si nu-ti va mai aparea pe desktop.Bafta!

| Alexandra_1925 a răspuns:

Probabil ca e un virus, poti scana calculatorul si sa stergi virusul, acum depinde ce antivirus ai.

| thewolf_6731 explică:

Pana la urma l-am ascuns, celelalte variante nu mergeau, mersi pentru raspunsuri

| CristiJKP a răspuns:

Stergel si da restart la pc asa cred ca dispare sau mutal in alt folder si stergel de acolo.