| AllmaGirl a întrebat:

Am un aparat foto semiprofesional insa nu are capac, nu e facut sa aiba...Are lentila groasa...cu ce pot sterge din cand in cand lentila ca sa nu se zgarie dar sa si curete? O carpa de ochelari e buna? Imi pare destul de delicata.

Răspuns Câştigător
| FuckSchool a răspuns:

Da merge si carpa pentru ochelari deoarece este delicata si fina. Ai mai putea sa stergi lentila tot cu o carpa, dar sa fie tot fina.

3 răspunsuri:
| HonneOnna a răspuns:

Da,o carpa de ochelari e foarte buna. Lentilele de la ochelari sunt cam la fel ca si cele de la aparat, deci merge

| Cristimax10 a răspuns:

Exista servetele pentru ochelari sterge aparatul cu acele servetele sunt speciale pentru stersul ochelarilor si al aparatului fota. Funda

| Razvanzina a răspuns:

Salut,

Procesul de curatare al aparatului foto si al obiectivelor, este un pic mai complex decat pare. Sunt cativa pasi pe care trebuie sa ii parcurgi in preababil, pentru a nu risca sa zgarii suprafetele sensibile.
Iti recomand sa citesti: http://www.f64.ro/blog/2012/01/30/curatarea-exterioara-a-aparaturii-foto/

Sper sa iti fie de folos!