| kiddoeraxus a întrebat:

Am un Canon PowerShot Sx150 IS si sunt nou in lumea aparatelor foto. O data am vrut sa fac poze la soare si desigur nu mi-au iesit, dar ce ma deranjeaza pe mine este ca acum cand fac poze sau filmez ceva de culoare deschisa ( obiecte alb sau albastre ) apare 2 pete negre, partial transparente, pe poza. De ce?

Răspuns Câştigător
| Zebastian a răspuns:

Salut, nu stiu de ce exact de ce iti apare, poate sa fie ceva de la senzor, dar iti recomand sa mergi la garantie... Nu zi lasa ca merge asa, daca nu ti-o repara trebuie sa iti schimbe camera cu una noua

| kiddoeraxus explică (pentru Zebastian):

S-a terminat garantia. sad Am citit undeva ca s-ar putea sa fie oleaca de praf pe senzor, o sa ma duc la cineva care se pricepe sa se uite la el. Dar imi este frica sa nu se fi ars ceva odata ce am indreptat obiectivul spre soare si lumina era puternica. sad

| Broadband a răspuns (pentru kiddoeraxus):

De ce n-ai citit manualul. scrie clar ca nu trebuie indreptat spre lumina puternica gen soare, proiectoare, becuri etc