| AmansyoK1 a întrebat:

Am un card VISA electron, din Italia, si am nevoie de codul de securitate, unde il pot gasi? pe card scrie in italiana,

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Acest cod este pe spatele cardului, in continuarea campului pe care este semnatura, este din 3 cifre.

| AmansyoK1 explică (pentru Ioandelasal):

Este card visa electron..nu este nici o semnatura pe el!

| IceBil a răspuns:

Pe verso, in continuarea benzii magnetice sunt niste cifre.

| AmansyoK1 explică (pentru IceBil):

Nu este... nu merg.

| IceBil a răspuns:

Daca nici mama ta nu-l stie, sa incerce la banca. In Ro, pentru platile cu cardul in sistem securizat trebuie inregistrat cardul in 3DSecure. Stiu ca pentru asta se foloseau ultimele 6 cifre din CNP, ultimele 6 cifre din contul bancar si inca ceva. Apoi iti dadea voie sa alegi o parola, un cod de securitate. Posibil sa fie ceva similar. Sa intrebe ea la banca mai bine.

| AmansyoK1 explică (pentru IceBil):

Are foile la ea maine.dar imi trebuie acum..pe card scrie PostePay si Visa Electron! deci ajuta-ma. si iti dau funda

| IceBil a răspuns (pentru AmansyoK1):

Da-mi site-ul de pe care vrei sa-ti cumperi si te indrum. Nu am nevoie de datele tale personale, ci numai de site, sa fac si eu o proba cu datele mele, sa vad exact ce-ti cere.

| AmansyoK1 explică (pentru IceBil):

Nu este un site, trebuie sa descarci steam-ul sa iti faci cont si sa dai sa cumperi..este mai complicat.

| IceBil a răspuns (pentru AmansyoK1):

Am inteles. Intre timp am cautat ce este codul de securitate. Asa cum iti spuneam si la cealalta intrebare, este codul de 3 cifre de pespatele cardului. Uite aici infomatii detaliate: http://totul.md/ro/finances/articlesitem/183.html