| Stroy a întrebat:

Am un laptop DELL inspiron 1520 si vreau sa dezactivez lacatul cu cifra 9 ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| tr3ig a răspuns:

Pai zi frate tastatura alfanumerica, ca nu intelegeam ce vrei sa zici, pai si tu cum ai numerele pe tastatura trecute pe tastele cu litere?! gen "i" si deasupra "7"? vezi ca trebuie sa fie ori un buton numit "bloc num" sau "num lock" pe care trebuie sa apesi, daca nu inseamna ca este un alt buton la functie pe care este un desen ceva pentru tastatura alfa numerica si care trebuie facut cu fn "fn+f..." cat esste f respectiv. bafta

6 răspunsuri:
| tr3ig a răspuns:

Ma ce lacat cu cifra 9?

| Stroy explică (pentru tr3ig):

Sus sunt 3 lacate cu led si cel din stanga este aprins si nu pot folosi literele doar cifrele de pe litere din dreapta si diferite semne

| Stroy explică:

Ledul cu lacat din partea stanga sus este aprins si nu pot folosi decat numerele si unele semne

| Stroy explică (pentru tr3ig):

S-a rezolvat aveam butonul FN blocat

| tr3ig a răspuns (pentru Stroy):

Pai zi frate tastatura alfanumerica, ca nu intelegeam ce vrei sa zici, pai si tu cum ai numerele pe tastatura trecute pe tastele cu litere?! gen "i" si deasupra "7"? vezi ca trebuie sa fie ori un buton numit "bloc num" sau "num lock" pe care trebuie sa apesi, daca nu inseamna ca este un alt buton la functie pe care este un desen ceva pentru tastatura alfa numerica si care trebuie facut cu fn "fn+f..." cat esste f respectiv. bafta

| Lkw_DB_Any_1972 a răspuns:

Am un Dell latitude 6400 si nu.mi functioneaza microfonul iar lacatul din stanga sus este aprins si activat. cine ma poate ajuta sa dezactivez lacatul si sa pot folosii castile. mentionez ca de auzit, aud in casti dar nu sunt auzit.

| Bro69 a răspuns (pentru Lkw_DB_Any_1972):

Microfonul poate fi pus pe mute sau poate fi o defectiune din driver sau poate fi defect microfonu sau poate fi un program care intervine in functiile driverului sau poate avea mai multe setari de microfon si trebuie selectat cel care este activ s-a.