| BiaBubulina a întrebat:

Am un laptop fujitsu siemens si nu imi merge webcamul. nu stiu unde este butonul de pornire ( daca are ) si nu am gasit pe net download sau in calculator (eu n-am gasit si am stat 5 ore ) rolling on the floor. logic ca funda!:*:*:*

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna. tine apasat "fn" care e jos langa "ctrl" si "F7"

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Uita-te in My Computer, trebuie sa ai iconul camerei si scris USB Video Device si de aici o poti deschide. Daca nu ai acestea atunci inseamna ca nu este instalata. Poti incerca s-o instalezi asa: Start/Control Panel/Scanners and Cameras si trebuie sa-ti intre iconul camerei cu USB Video devices. Dai clic si iti intra o fereastra de instalare Scanner and Camera Wizard, unde urmezi pasii ceruti. Succes si numai bine!

| sonya a răspuns:

Pai daca este incorporata ceea ce nu stiu ca nu m-am uitat la tipul laptopului ar trebui sa mearga de la sine cand dai pe video call. Asta daca e instalata. Daca nu e incorporata tot trebuie sa mearga daca dai la video call. Nu trebuie sa aiba un buton de pornire. Dar ai grija sa fie instalata.

| RMihai a răspuns:

Ai instalt driveru pentru web ca sa iti mearga, de pe cd laptopului sau il aduci de pe net dar sa fie fix pentru marca laptopuli tau, alta problema nu vad care ar putea fi, butuane nu au se porneste automat atunci cand dai video call la mess sau skipe, mai ramane sa fie stricata dar putin probabil

| eu_7579 a răspuns:

Incearca aici http://ro.fujitsu.com/ desi ar trebui sa le aibe instalate deja si nu, nu are buton de pornire