| anonim_4396 a întrebat:

Am un laptop HP dv6000 si dintr-o data s-a stins...am incercat sa sa-l reaprind si s-a auzit un zgomot din boxe... apoi s-a stins si de atunci nu se mai aprinde. Precizez ca l-am cam lasat in pat si se cam incinsese.laughing O fi vreo problema cu placa de baza sau procesoru? helpppp

Răspuns Câştigător
| andreeei a răspuns:

Nu cred ca are treaba cu placa de baza/procerul, parerea mea este ca are o problema cu sursa (si eu am patit deseori asa). L-ai tinut prea mult in priza si sursa e pe moarte (pregateste-i cosciugul). Pentru o evaluare a laptopului consulta un specialist. Bafta

1 răspuns:
| Softit a răspuns:

Salut.
Din păcate, poate fi cel mai des întâlnit lucru la seria DV6000: s-a dus placa video. Adică, dacă zici tu că s-a cam încins, placa video s-a dezlipit (cred).

Anyway, mai bine îl duci la un specialist.