| rbTFk a întrebat:

acum 1 saptamana mi-am pierdut telefonul..cine l-a gasit mi l-a adus, dar acum am o mare problema cu el..Seara cand sa am culc l-am bagat la incarcat si l-am lasat toata seara. Dimineata cand m-am trezit am vrut sa-l iau sa sun pe cineva...El s-a stins brusc dintr-o data..Am vrut sa-l reaprind, dar a aparut decat o imagine cu android apoi o imagine cu Vodafone si iar s-a stins am incercat din nou si din nou.Mi s-a aprins de cateva ori mi-a aparut ecranul dar iar s-a stins.Am incercat sa-l incarc l-am lasat la incarcat in timpul in care eu eram la scoala si cand m-am intors acasa tot asa facea...Telefonul se numeste Vodafone Smart II poate ma puteti ajuta cu cevabig grin

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Întâi să-l pui la încărcat, lasă-l 2 ore, apoi FĂRĂ să-l scoţi de la încărcat să îl deschizi şi eventual să suni la un număr.

Dacă NU se mai închide brusc, atunci e DEFECTĂ bateria şi nu mai se încarcă.

Dacă tot aşa face şi se închide chiar dacă e la încărcat, atunci are o altă "problemă" şi trebuie dus la un Service.

Toate cele bune.

| SergiuuSkrx a răspuns:

Poate trebuie schimbata bateria sau poate cine ti l-a gasit si l-a scapat jos si din cauza socului s-a stricat cv circuit.In fine iti recomand sa te duci la un service de telefoane.Bafta big grin