| KinderBeeeib a întrebat:

Anul trecut in septembrie mi-am cumparat un laptop HP nou.Nu am avut nicio problema cu el.Astazi stateam si ma uitam la un serial cand dintr-o data ecranul s-a innegrit.Am crezut ca e din cauza bateriei.L-am bagat la incarcat, a scos un fel de piuit si s-a inchis.L-am lasat cateva secunde, am zis ca poate era tot de la baterie.Nu se incinsese sau ceva.Am dat sa il redeschid, nu s-a deschis din prima dar pana la urma am reusit. Apoi la cateva secunde s-a repetat exact aceeasi poveste.Am zis sa il las mai mult la incarcat.Am observat ca luminita incarcatorului stralucea putin si apoi se stingea si stralucea iar.Am incercat sa il mai deschid din buton si nu a functionat. Apoi am observat ca luminita s-a stins de tot.Am incercat sa schimh priza si nimic. Puteti sa imi spuneti va rog ce s-a intamplat si ce pot sa fac? Scuze daca aceasta categorie nu este potrivita.Dau funda si va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| DoradoSystems a răspuns:

Prima reactie ar fi o proba cu un alt alimentator, e posibil sa fi picat, se mai inampla, implicit si bateria poate fi problema.
Varianta scoate bateria si alimenteaza-l direct.

| KinderBeeeib explică (pentru DoradoSystems):

Da, era bateria.Acum am scos-o si l-am bagat la incarcat si merge.Mersi mult.

| DoradoSystems a răspuns (pentru KinderBeeeib):

Ma bucur ca ti-am fost de ajutor si mai mult decat atat ma bucur ca laptopul tau merge perfect!

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ia legatura cu service-ul care este scris pe garantie. Trebuie sa le trimiti tot ce ai primit intr-o cutie, garantia in original si factura in copie Conform legii transportul se plateste de service.

| Wr3nch a răspuns:

Ai probleme la sursa sau placa de baza. Daca ai garantie mergi cu el la service si il repara gratuit. Daca nu, ar putea fi costisitor in functie de cauza defectului. Daca nu ai cunostinte bune, nu ai cum sa il repari.

| gelu1970 a răspuns:

E in garanție. Mergi la HP cu el.

| elcosmin a răspuns:

Bai, daca l-ai luat anul trecut in septembrie inseamna ca inca e in garantie. Du-te cu el la garantie, eu mereu cand am avut probleme cu un lucru, l-am dus la garantie si s-a rezolvat. Daca nu-l duci tu ai de pierdut. Posibil ca laptopul sa fie bun, si sa fie stricat incarcatorul. Dar vezi, daca il duci la garantie pierzi tot ce ai pe el. Deci. Eu asa as proceda in situatia ta. Sau as m-as duce la un prieten mai priceput. Bafta!

| FaragauAndreea a răspuns:

Ti s-a defectat incarcatorul. Ia unul nou.