| mia_9018 a întrebat:

Am un papagal nimfa si as vrea sa-l invat sa vorbeasca cum sa procedez?

3 răspunsuri:
| oky a răspuns:

Stai aproape de el si rosteste de multe ori cuvintele pe care vrei sa le spuna.

| NoNameToday a răspuns:

Mereu cand treci pe langa el, repeta-i un cuvant si o sa vezi ca incet, incet o sa rosteasca cuvantul spus de tine.

Spre exemplu al meu spune :"pupici","coco" si fluiera foooarte mult.big grin. miauna, uneori incearca sa latrelaughing. da-ti si tu seama ce show avem aici in casa, e cantaretul familieibig grin

| mia_9018 explică:

Are 2 ani si tot timpu ii spun coco ce faci coco maninca multa salata si nu vrea sa manince seminte de floarea soarelui