| Dragunov a întrebat:

Am un procesor amd 64 x2 dual core 4400+ si o placa de baza asrock n68 -S UCC placa suporta si ddr2 si ddr3. Daca trec pe ddr3 este posibil sa apara conflicte cu socketul procesorului am2?

Răspuns Câştigător
| Sentinel a răspuns:

Nu ar trebui sa apara din moment ce placa de baza suporta ambele module. Insa ca o recomandare speciala, pe viitor evita placile de baza AsRock sunt foarte proaste la capitolul fiabilitate. Nu o spun doar pentru ca sunt patit ci pentru ca multa lume spune asta. Mergi pe Gigabyte chiar daca sunt un pic mai scumpe dar mergi la sigur cu ea.

1 răspuns: