| andreig a întrebat:

Am un router MSI si am vrut sa-l parolez. I-am schimbat insa userul si parola cu care intram in setari, iar acum nu le mai stiu. Exista vreo metoda cum le pot afla sau schimba?

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Pai la ce le-ai mai schimbat daca stii ca uiti?
Uite aici un programel care iti spune ca parola ai la router-wireless
si nu trebuie instalat! Aici l-am urcat
Download link:
http://www.megaupload.com/? d=OINUU4PN
Dupa descarcare da clik pe WirelessKeyView.exe si apoi uita-te sub Key(Ascii) si acolo este parola ta actuala!
Bafta!

| titi a răspuns:

Ai un buton ascuns pe partea din spate, il apesi cu un pix pana cand se sting si se reaprind led-urile.Asa il aduci la setarile de fabrica.

| geo691 a răspuns:

Reset modem, vezi ca trebuie sa ai un butonas mic il apesi cu ceva ascutit si e ca nou.

| daniel_8163 a răspuns:

Din cate stiu exista un buton de reset. Uita-te in spate sau in lateral si sigur gasesti acolo, apesi pe el cu ceva un betisor ceva si ajunge la setarile din fabrica.Nu sunt profesionist in asa ceva dar asa am facut si eu la al meu si a mers.multa bafta