| Stef29 a întrebat:

Am un sistem 2.1 de la logitech pot sa imi atasez inca 2 boxe la el?
Si daca da cum...
Astept cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Puterea va rămâne aceiaşi însă vei avea surplus de semnal acustic ( însumându-se suprafaţa membranelor tuturor dif-urilor ).
Trebuie să respecţi impedanţa de ieşire a obiectului pe care îl deţii. Deci dacă ai ieşirea de 4 ohmi să zicem, vei avea nevoie de două difuzoare de 8 ohmi pe care să le legi în paralel.
La cele originale trebuie să renunţi în acest caz, sau să faci rost de mai multe ( încă trei, de exemplu, pe canal - deci şase ).
În acest caz trebuie legate mixt ( serie-paralel )

5 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Ar trebui să mai dai câteva detalii. În principiu da, dacă respecţi impedanţa, iar dif-urile să aibă puterea minimă necesară.

| ombladon a răspuns:

Poti,dar nu conteaza cum, poti sa iti arzi finalii

| ombladon a răspuns:

Nu o sa fie prea mare diferenta intre 2 sau 4 boxe atata timp cat ststemul scoate x W, daca este un sistem ieftin poti incerca dar na s-ar putea sa se strice

| Stef29 explică:

Pai eu vreau sa imi mai adaug inca doua boxe la sistem pe langa acelea de la el.
Vreau sa faca mai multa galagie daca ma intelegi

| Stef29 explică:

Pai sistemul are doua boxe ale lui eu vreau sa imi mai adaug doua ca sa obtin un sunet mai tare