| alexrazvan a întrebat:

Am un telefon cu cartela valabila Vodafone si cu credit suficient in strainatate si nici macar bip sau mesaje nu pot primi. Aveti idee care-i cauza? L-au blocat cei de la Vodafone desi am credit valabil? E posibil? Cum se poate debloca?

5 răspunsuri:
| brandiburu a răspuns:

Cartela este din strainatate? Tu esti in tara? Daca da, ti-ai activat roamingul inainte sa pleci? Viceversa este valabila.

| maryellen91 a răspuns:

Ai romingul activat?

| CosminCicio a răspuns:

Depinde de ce tara :S eu creed ca cel din tara nu are mesajesau credit destul ca sa faca bip sau Vodafone a blocat reteaua din acea tara!?

| alexrazvan explică:

Da,este activat roaming-ul

| alexrazvan explică:

Daca vreti sa ma ajutati cititi atent intrebarea mea :Cartela e valabila si e Vodafone(deci din Romania)Roaming-ul e activat! Sunt in strainatate momentan! Am credit suficient! Am primit mesaje din Romania si bip-uri! Am trimis mesaje spre Romania pana acum vreo 10-15 zile, dar totul s-a intors pe dos de 10 zile.Eu cred ca l-a blocat Vodafone(care m-a deceptionat enorm in ultimul timp), cum se poate debloca un telefon mobil cu cartela Vodafone valabila si cu credit suficient deci?! Doresc sa-mi spuna cineva care se pricepe, va rog!