| Mynameiz a întrebat:

Am un telefon cubot rainbow si mi se cam descarca bateria repede,de ce, ce sa fac.

4 răspunsuri:
| Pabibabum09 a răspuns:

Buna!
Daca il deții de mai mult timp, ori este suprasolicitat, cam astea ar fi cauzele!
Insa, pentru a diminua aceasta defecțiune, incearca sa elimini Aplicațiile pe care le-ai deschis, si sa tii wi-fi-ul/datele celulare închise atunci cand nu ai nevoie de ele.

| Mynameiz explică (pentru Pabibabum09):

Il am din ianurie 2017

| IonutMirel111 a răspuns:

Salut, Bateria telefonului tau este slaba, de 2200 mAh, iar daca il ai de mai de mult si il folosesti excesiv este clar ca se descarca repede
Dar si asa, este o baterie relativ slaba pentru un telefon asa performant

| Felix1962 a răspuns:

Dezactiveaza eventualele aplicatii care ruleaza in background.