| 066614 a întrebat:

Am un telefon Lg kp502 si nu merge sa trimit SmS-uri cred ca are legatura cu Centru SMS imi puteti zice ce sa fac? Dau funditahee hee

Răspuns Câştigător
| Paprik a răspuns:

Zii ce retea de telefonie folosesti, daca ai cartela sau abonament.
Uite pentru Vodafone:

Verifica la setari mesaje text-->centre de mesaje-->centru de mesaj sim
-->numar centru mesaje sa fie: +40722004000 pentru abonament si: +40722006000 pentru cartela
Tot la setari sa ai la centru mesaje in uz:centru mesaje sim (cu numarul pe care l-ai setat mai sus);
La conexiue preferata sa ai GSM/UMST.

2 răspunsuri:
| Paprik a răspuns:

Ti-am dat mesaj big grin

| 066614 explică:

Si in cosmote la abonament nu stii?