| nobody_7527 a întrebat:

Am visat o pisica neagra si am incercat sa o omor, dar nu reusisem si imi vorbea si spunan-dumi ca "vroiai sa ma omori?" spuneti-mi este ceva rau

9 răspunsuri:
| Resource a răspuns:

Pisica - E semn rau
1. Pisica
pisica este manifestarea partii feminine din tine. Daca pisica este agresiva iti lipseste duiosie, blandetea, afectiunea si grija fata de ceilalti. Pisica e semn de tristete, de delasare, nesansa. Ai incredere in intuitia si sentimentele tale.
2. Pisica
Daca visezi o pisica ce miauna este semn ca prietenii te vorbesc pe la spate. Daca pisica se scarpina sau te musca, vei descoperii ca unii dintre prietenii tai nu sint de incredere. Daca pisica este cuminte sau daca doarme, vei avea noroc in raporturile cu persoanele de sex opus.
3. Pisica
vis neplacut ce semnifica o dezamagire din partea cuiva caruia i-ai acordat multa incredere
- intr-o explicatie mai veche, acest vis prevesteste ca vei intalni un hot.
4. Pisica
de vei visa o pisica, neplaceri vei avea, vei fi furat sau vei fi lingusit
- pisica miorlaind de vei auzi, in vis, neplaceri in relatiile cu cei din jur inseamna
- pisica jucandu-se- te vei confrunta cu niste fatarnici, cu niste oameni viciati moral
- pisici mai multe la un loc de vei vedea- vis rau, vei avea niste probleme in familie.

| Daniel97 a răspuns:

A fost doar un vis nu are nicio legatura logica cu realitatea, visul este influentat de ce ti s-a intamplat de curand, dar nu te poate influenta decat daca il iei tu in serios, lucrurile astea cu insemnatatea viselor, zodii sau mai stiu eu ce sunt decat niste vorbe in vant care nu au vreo logica.

| OSCARtoons a răspuns:

Nu ma pricep chiar asa bine la din astea dar din cate stiam cand visezi pisici negre, sange, serpi si sau moarte inseamna noroc... happy Stai linistit nu ai ce sa patesti dintr-un vis.Bafta

| STeEaaNuuTtTzZz a răspuns:

Pai daca visezi pisica neagra e cam rau! funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate da sad pisicile in vise inseamna diavol (pisicile de culoare galbena albe portocali etc) iar cele negre inseamna ca diavolu vrea sa-ti faca rau sad sad fugea pisica sau statea locului daca fugea nu e prea grav dar daca statae locului pandea ceva sa fure sa ia sa adulmece sorry funda?

| mariuscozma a răspuns:

De ce ai incercat s-o omori?
pentru ca nu poate sa riposteze?
ce vina are ea ca e neagra?
eu am 4 pisici negre

| jannet a răspuns:

Pisicile in vis inseamna de obicei dusmani ascunsi.
Poate fi un semn ca iti vei deconspira dusmanul.

| dima_1988 a răspuns:

Iti dau un singur sfat,, sa nu crezi in superstitii,,

| BekaLove a răspuns:

Hmmm...laughing ce vis... Pisicile negre aduc ghinion. De obicei chestiile de genu sunt in semn sa ai grija.Fii cuminte si stai cu prieteni de incredere!winking