| Mynameiz a întrebat:

Am vorbit cu unul de un telefon pe OLX si mi l-a trimis prin posta si mi-a pus altceva si numai pot sal contactez, ce trebuie sa fac, cum sa aflu cine este acea persoana?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel mai bine faci o plangere la politie. teoretic daca ai primit prin posta coletul cred ca ai si datele expeditorului nu?

Ce a facut el este inselaciune si se pedepseste penal

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Plângere penală la poliție pentru înșelăciune.
Când o să-nțelegeți măi oameni buni că OLX e făcut special pentru țepari?!? Nu tu istoric, nu utilizatori verificați, nimic pentru siguranța clienților!
Între noi fie vorba, ai putea să-i trimiți și o lumânare pe adresa unde i-ai pus banii, să fie pomana completă.

| StefanNicusor12 a răspuns:

Salut! Plangerea penala este cea mai buna modalitate. Nu trebuie sa avem incredere in grupul OLX 1!

| darrio2007 a răspuns:

Plangere la Politie. Teapa 100%.

| niculai123456789110 a răspuns:

Nu cred ca mai ai ce face deodata ce nu ai nici o factura la mana adio! imi pare rau prindel si rupei capu