| claudiumol a întrebat:

Are cineva vreo parere despre firma Arbeitsvermittlung din Arad de pe George Cosbuc nr.57? As fi foarte bucuros daca as primi vreo parere pentru ca urmeaza sa inchei un contract cu ei in Germania.Multumesc.

Răspuns Câştigător
| ASAP a răspuns:

Citeste aici : http://www.tpu.ro/......-munca-in/

4 răspunsuri:
| Monica_Pop_1987 a răspuns:

Ai facut pana la urma contract cu ei? Mi-ar fi de mare ajutor ca si eu vreau acum sa fac un contract su nu mai stiu ce sa cred, unul zice ca e teapa altul ca nu e si chiar nu stiu ce sa cred.Mersi

| Omota_Alexandru_1971 a răspuns:

Salut sunt alex aceasta firma da teapaa pe fataa oameni buni Arbeitsvermittlung din Arad de pe George Cosbuc nr.57? anul trecut am dat 450 ron si 150 fisa medicala, de un an de zile acum au raspuns la telefon si au zis ca, contractul a expirat nu mai dati bani oameni buni, de anul trecut din noiembrie nu au raspuns la telefon era plecarea urgenta in decembrie anul trecut am fost 5 persoane ne-au luat banii, sa-si cumpere luminari si tamiie ca am muncit pentru bani aceia care i-am dat, trimite si tu mai departe acest mes sunt acoperiti cu ce scrie in contract va salut alx.astept raspuns tf 0742133819

| adizero a răspuns:

Eu am un contract de mediere cu aceasta firma de mai bine de trei luni si nu am obtinut inca un contract de munca in Germania, cand sun la ei sa-i intreb de ce dureaza atat i-mi dau acelasi raspuns, ca asteapta actele de la statul german si ei nu au nici o vina. cand am semnat contractul cu ei au spus ca dureaza pana la trei saptamani procesarea dosarului si dupa aceea intr-o saptamana e plecarea.au trecut trei luni si cred ca am pierdut si banii si timpul cu escrocii astia.acum caut o solutie sa-i dau in judecata.

| Maria_Rody_1984 a răspuns:

Nu te sfatuesc.eu am incheiat in 2011 si n am plecat niciunde doar am platit.sunt tepari