| marianpurdea a întrebat:

Are dreptul dirigentele sa-mi scada media la purtare ca mi-am luat pantaloni scurti pe vremea asta?
Mi-a facut referat

12 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Daca regulamentul intern prevede asta, spre ghinionul tau ...cam da.
Dar ceva îmi zice că ai mai făcut tu ceva, că nu cred că s-a luat de tine doar din cauza pantalonilor, nu știu, nu știu

| marianpurdea explică (pentru Hyperion7):

No, m-a vazut pe hol, a tipat si a facut in ultimu hal la mine
Then m-am schimbat, am venit la liceu si auzi la astia din clasa ca imi face referat) am ora urmatoare cu el

| Hyperion7 a răspuns (pentru marianpurdea):

Poate doar avea o pasă proasta sau poate că făceau colegii mișto de tine, vezi și tu
La noi, oricât de stricți erau unii profesori, doar comentariu ironic la adresa respectivului, dar nu s-a ajuns aici (la scăderea mediei la purtare).

| TheGentleman a răspuns:

Mi se pare aberant ce face dirigintele tău, dar metehnele de pe vremea Tovarășului pier greu

| LisaJulie a răspuns:

Nu ai voie cu pantaloni scurți la scoala, regulamentul interzice asta! În mai iunie când vor fi 30 de grade afara vei veni în maieu?

| marianpurdea explică (pentru LisaJulie):

Mi se pare un mare comunism cacatu asta, ce treaba are niste pantaloni scurti cu cat invatatam noi sau cum suntem ca oameni

| LisaJulie a răspuns (pentru marianpurdea):

Sincer nici mie nu mi-a plăcut chestia asta cu codul vestimentar dar se spune ca nu trebuie sa mergi la scoala ca la club! Tu pare ca ești la o școală mai stricta!

| marianpurdea explică (pentru LisaJulie):

Nuu, sunt la un liceu din comuna mea, doar dirigintele meu e mai " comunist "
Restul profesorilor nici n au avut treaba ca eram in pantaloni scurti
Si nu prea are legatura pantaloni scurti cu clubul, ca nu cred ca mergem la club cu pantaloni scurtilaughing

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru marianpurdea):

Dupa cum vorbesti se vede ca meriti sa ti se scada nota la purtare. In scolile din SUA, cele din vest si cele din Asia este tot comunism, deoarece tinuta este obligatorie?
Tu nici nu stii ce e acela comunism, dar il folosesti ca argument. Sarmana cultura, de ce ai fugit din scolile noastre?

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru marianpurdea):

Da, clubul il respecti, dar scoala nu. Asta este adevarata "cultura" a unor tineri ca tine.

| ioana748 a răspuns (pentru marianpurdea):

Adica la club nu te duci in pantaloni scurti dar la scoala da, pai sa nu iei tu bataita.
Glumesclaughing

| ioana748 a răspuns (pentru marianpurdea):

Restul profilor s-ar putea sa i fi spus dirigului tau, ca asa se procedează.
Si saracul om s-a enervat. Bine, acum ca nu a avut el metoda sa discute cu tine ca intre baieti si ca el te respecta ca are pantaloni lungi deci sa l respecti si tu pe el, asta i alta poveste.
Nu este vorba despre comunism, mai curand de codul bunelor maniere.
Toate cele bune,