| D.D. a întrebat:

As avea o nelamurire...Pentru a pleca in America ce iti trebuie mai exact? (ma ref la acte, bani) Si daca din intamplare stie careva mai multe despre orasul Los Angeles, rog cu patos sa ma informeze si pe mine(as avea nev de orice info veridica, conditiile de acolo, preturi, posibilitati)

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| madia a răspuns:

Viza, pasaport etc.

| proffessor a răspuns:

Ai nevoie de aproximativ 1500-200$ pentru a trai decenthappy poti sa muncesti la un fast-food daca mai ai nevoie de bani! Ei nu sunt atat de incuiati la minte ca ...stim noi cinewinking

| zepssy a răspuns:

Iti trebuie chemare de la cineva din USA inainte de toate. Pasaport valabil, acte prin care sa dovedesti situatia ta financiara din tara, etc (gasesti toate informatiile necesare pe web-ul ambasadei). Cat despre Lon Angeles, sunt foarte multi mexicani acolo (cum sunt cam peste tot in America de fapt), tine cont de clima inainte sa pleci (e mereu vara si foarte cald), daca nu ai permis de munca nu ai sanse majore sa lucrezi ceva decent, chiria e destul de scumpa... Nu am inteles exact daca vrei sa mergi sa vizitezi, sa lucrezi sau sa te muti acolo?

| D.D. explică:

Nu vreau sa plec acum...mai astept 2 ani sau 3...ideea e ca nu vreau neaparat sa muncesc acolo, am nevoie mai intai de o viza ca si turist pentru a vedea cum stau lucrurile la fata locului.si nu, nu e f cald, nu ma ingrijoreaza clima ci vroiam sa stiu cum sunt oamenii si la ce sa ma ast, multumesc pentru rasp oricum