| Annelise a întrebat:

As vrea sa aflu mai multe despre penticostali. de un timp ascult muzica de a lor, simt ca imi place. Stiu ca sunt niste persoane impacate, linistite... eu sunt crestin-ortodoxa. Ce ar insemna schimbarea religiei? nu cred ca as ajunge pana acolo, dat fiind faptul ca oamenii incep sa te judece, mai ales pe cei adventisti, am si eu in comunitate multi si sunt priviti ciudat. fundita

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Eu sunt unul dintre "rataciti". :))
Dumnezeu nu este ortodox, catolic sau penticostal, Dumnezeu este Unul singur pentru toti, este Dumnezeul lui Avraam si al lui Isaac, adica este al celor care au credinta precum acestia.
Pentru ca iti place muzica de acest gen, iti fac o dedicatie:
http://www.youtube.com/watch?v=wWWBFWy-blI
Domnul fie cu tine.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti citi aici: http://www.cultulpenticostal.ro/. Numai bine!

| Făgăraş a răspuns:

Draga annelise eu te-as sfatui sa ii lasi in pace! si sa ramai crestin ortodoxa! toti pocaitii sau prostestantii or fi ei cuminti si linistiti insa sunt niste rataciti care s-au departat de la dreapta credinta lasata de Hristos si transmisa de Sfintii Apostoli! ei au aparut doar din secolul XVI de la reforma protestanta cand s-au faramitat in mii de secte! daca vrei melodii uite eu iti dau pricesne ortodoxe foarte frumoase! NU lasa Ortodoxia pentru ei! daca vrei sa mai vb id meu e siias_valy sau neamtu19vali! ciao si numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti o proasta daca vrei sa treci la pocaiti aia...

| kira30 a răspuns:

• Ţineţi dreapta credinţă şi nu ascultaţi de ei! Ţara noastră românească a fost ortodoxă dintotdeaunua şi trebuie să ţină linia Ortodoxiei. Ortodocşi ne-am născut de la origine, de la colonizarea Daciei, ortodocşi am trăit timp de două mii de ani şi ortodocşi trebuie să stăm până la moarte. Aceasta este adevărata credinţă ortodoxă a României.

• Nu primiţi nimic din afară, căci toţi vor să ne strice unitatea neamului, a credinţei şi a Bisericii. Toţi aceştia sunt vrăjmaşii Crucii lui Hristos. (Extras din Îndrumările misionare ale Părintelui Ilie Cleopa)

| gheorghi a răspuns:

De la o vreme am aceeasi dilema ca si tine... ceea ce gandesc eu este ca imi place cum il slujesc ei pe Dumnezeu si imi par mult mai impacati cu ei insisi dacat ortodocsii.