| AdrenalinTm a întrebat:

As vrea sa construiesc o casa cu parter si mansarda la gri in jur de 150 mp, terenul il am deja.Are cineva idee cat ma ajunge? nu cu firma.

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Cu aproximatie 20.000 - 25.000 de euro doar casa in sine fara utilitati( racordare la curent electric, gaze, canalizare), fara amenajare curte, imprejmuire teren.

| nrc1122 a răspuns:

Uitati si-aici niste exemple de case rapid de construit (in 7 zile lucratoare) https://www.agbusiness.ro/case-realizate/ si aici https://www.termocontainer.ro/case-modulare

| ContainereModulare a răspuns:

Sunt constructor de case modulare realizate din containere tip birou, alaturate cate 2 sau cate 3. Pentru astfel de case din module nu va trebuie proiect si autorizatie de constructie si nu pot fi impozitate, pentru ca se considera a fi provizorii. Deci, fara proiect, fara avize, fara autorizatii si birocratie, cu 9-12 mii euro, te muti in casa noua.
Pe www.valahus.ro gasiti o fisa tehnica detaliata a acestor constructii modulare.