| IonutPetre12 a întrebat:

As vrea sa imi cumpar o camerqa foto.Imi place mult fotografia, stiu sa lucrez cu modul pro din camera telefonului.Dar sunt limitat de camera sa(s10+).Ce camera imi recomandati? Pe viitor as putea sa fac sedinte foto si sa mi scot banii.Pentru inceput vreau o camera simpla, dar dar care sa fie peste eca a telefonului. Buget cam 500 lei momentan.

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Pastreaza banii, nu ai in ce sa ii investesti, care sa fie peste S10+.

Si ceva mai slab nu are rost sa iei.
Ai nevoie de minim 1600 RON ca sa faca diferenta,
Sportul asta e scump (tabara bridge-urilor, a mirrorless-urilor... sau DSLR).

Sapuniera ieftina nu are rost sa-ti iei, ce poate aia poate si telefonul tau, daca stii sa-l folosesti.

| Digikey a răspuns:

Pentru inceput ar trebui sa participi la niste cursuri iar apoi la niste concursuri de fotografie.