| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa merg la psiholog, dar mi-ar fi rusine de mama si nu as vrea sa ii spuna psihologul mamei ce ii spun, voi ce ati face? ce sa fac sa merg?[nu am pb grave]

5 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

De ce ai vrea să te duci la psiholog? Nu e decât un hoț pseudointeligent. Un sfat pe care ți-l dă un psiholog ți-l poate da oricine.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Buna! Sa stii ca nu este o rusine sa te duci la psiholog deoarece e un lucru normal si nu inseamna neaparat ca esti nebuna sau mai stiu eu ce. Eu cred ca ar trebui sa vorbesti cu mama ta si sa-i spui ca vrei sa mergi si cand ajungi la psiholog sa-l rogi frumos sa ramana confidentiala discutia. Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| emabrumareanu29 a răspuns:

Alege un psiholog particular.

| 37celsius a răspuns:

Psihologul nu ii spune nimanui ce vorbeste cu tine. i-ar spune mamei tale ce fel de probleme ai, dar nu ar relata niciodata ce vorbeste cu tine. E o lege