| Ionut_Massimilian_1987 a întrebat:

As vrea sa stiu si eu cum pot folosi o retea wireless necodificata, am incercat sa ma conectez dar nu ma lasa sa ma conectez.cine ma poate ajuta va rog sa imi scrieti pe adresa de mess yo_yonutz_08

1 răspuns:
| 0rlando a răspuns:

Doar pentru că o rețea wifi nu este securizată cu parolă, asta nu înseamnă că te poți conecta la ea. Diferiți provideri, securizează conexiunea în baza adresei unice a PC-ului, adresa MAC. Ca să ai internet la mai multe device-uri, trebuie clonat MAC-ul original. Pe scurt, trebuie să știi MAC-ul persoanei care deține rooterul.